DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 

Vzhledem k současné situaci koronavirové pandemie jsou veškeré ambulance na středisku SVP zrušeny minimálně do poloviny června. Pobytové oddělení je otevřeno od 18.5.2020 pouze pro klienty, kteří měli před uzavřením střediska přerušený pobyt. V případě potřeby lze kontaktovat odborné pracovníky (viz. kontakty)

  • I během nouzového stavu jsme nezaháleli, a pracovali jsme na zvelebování střediska. Pro klienty jsou připraveny nově vymalované prostory, nové obložení chodby i jídelny a také útulné venkovní posezení, které lze využít nejen během odpoledních akcí, ale také pro výuku v přírodě. 

  • V termínu 8. 10. 2019 - 11. 10. 2019 se klienti ze střediska vydali do Radíkova na školu v přírodě, kde prožili 4 krásné dny se spoustou zajímavých akcí a aktivit. 

  • V rámci odpoledních činností chlapci podnikají výlety a procházky do přírody, kde se mohou naučit různým dovednostem. Vyzkoušeli si rozdělávání ohně a přípravu jednoduchého pokrmu.  V terapeutické místnosti trénujeme trpělivost a spolupráci při kolektivních hrách. 
  

  • Od nového školního roku 2019/2020 SVP navázalo spolupráci s Jezdeckým areálem Tršice. Klienti budou mít možnost seznámit se s aktivitami, týkajícími se péče o koně, kozy, ovce a jiná zvířata. Jsou pro ně připraveny různé pracovní činnosti, díky kterým si v rámci odpoledních aktivit vyzkouší, co obnáší práce na statku.  

  • Dne 29.8. 2019 se pracovníci SVP Tršice vydali na prohlídku Pražského podsvětí, průvodcem byl Karel Lampa, alias Karim. Dozvěděli jsme se spoustu informací o způsobech, jakými lze skončit na ulici, jestli se z ní dá někdy nějak dostat a jaký je život venku na ulici. Uvedl nás do bezdomoveckého života plného alkoholu, drog, krádeží, sexu a násilí. Na prohlídce také radil, jakým způsobem se chránit před krádeží.