Vzhledem k současné situaci prosíme o zabezpečení hygienických pomůcek pro ubytované klienty a při každé návštěvě střediska o důsledné dodržování hygienických pravidel. 

  • S klienty jezdíváme na Zajíčkov. Zde mají možnost zahrát si různé hry, chůzi na chůdách, vaření na ohni a spoustu dalšího.  • V rámci tematických výchov si povídáme o různých tradicích a svátcích jak u nás, tak ve světě.

  • U nás i v této složité době krize pracujeme na plné obrátky. Pro ubytované klienty probíhá prezenční školní výuka kdy se učí a připravují dle svých studijních plánů s učiteli. 

  • V rámci odpoledních a víkendových aktivit skupiny podnikají výlety a procházky, kde se mohou naučit různým dovednostem a zažít neobvyklé věci. Například návštěva bobové dráhy, ze které byli klienti nadšení. S vychovateli také připravují na svých výchovných skupinách pochutiny, sami se tím učí připravit jednoduchá i složitější jídla. V rámci kreativních činností mají klienti možnost seznámit se s různými technikami tvorby, nebo práci s šicím strojem. 

  • Během nouzového stavu jsme nezaháleli, a pracovali jsme na zvelebování střediska. Pro klienty jsou připraveny nově vymalované prostory, nové obložení chodby i jídelny a také útulné venkovní posezení, které lze využít nejen během odpoledních akcí, ale také pro výuku v přírodě.