DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 

V průběhu července a srpna je pro klienty uzavřeno pobytové oddělení. Opět bude zprovozněno v září 2020. Ambulantní péče pokračuje v běžném režimu. S dotazy se můžete obrátit na odborné pracovníky - viz. kontakty. 

Přejeme všem překrásné prázdniny plné radostných zážitků, sluníčka a letní pohody. 
  • I během nouzového stavu jsme nezaháleli, a pracovali jsme na zvelebování střediska. Pro klienty jsou připraveny nově vymalované prostory, nové obložení chodby i jídelny a také útulné venkovní posezení, které lze využít nejen během odpoledních akcí, ale také pro výuku v přírodě. 

  • V termínu 8. 10. 2019 - 11. 10. 2019 se klienti ze střediska vydali do Radíkova na školu v přírodě, kde prožili 4 krásné dny se spoustou zajímavých akcí a aktivit. 

  • V rámci odpoledních činností chlapci podnikají výlety a procházky do přírody, kde se mohou naučit různým dovednostem. Vyzkoušeli si rozdělávání ohně a přípravu jednoduchého pokrmu.  V terapeutické místnosti trénujeme trpělivost a spolupráci při kolektivních hrách. 
  

  • Od nového školního roku 2019/2020 SVP navázalo spolupráci s Jezdeckým areálem Tršice. Klienti budou mít možnost seznámit se s aktivitami, týkajícími se péče o koně, kozy, ovce a jiná zvířata. Jsou pro ně připraveny různé pracovní činnosti, díky kterým si v rámci odpoledních aktivit vyzkouší, co obnáší práce na statku.  

  • Dne 29.8. 2019 se pracovníci SVP Tršice vydali na prohlídku Pražského podsvětí, průvodcem byl Karel Lampa, alias Karim. Dozvěděli jsme se spoustu informací o způsobech, jakými lze skončit na ulici, jestli se z ní dá někdy nějak dostat a jaký je život venku na ulici. Uvedl nás do bezdomoveckého života plného alkoholu, drog, krádeží, sexu a násilí. Na prohlídce také radil, jakým způsobem se chránit před krádeží.